Hakkımızda

SAĞLIKTA YENİLİKÇİ ÇÖZÜMLER

Pasteur’un araştırmaları ışığında 1900’lü yılların başlarında Joseph Lister ve Heinrich Kohler ilk temellerini atmış, medikal hijyen standartlarının belirlenmesinde öncü olmuşlardır. O yıllardan günümüze kadar medikal hijyen anlayışında köklü değişiklikler olmuş, devrim niteliğinde adımlar atılmıştır. Bu adımların en sonuncularından bir tanesi de hasta, sağlık personeli ve ziyaretçiler için enfeksiyon riskini çok ciddi oranlarda azaltmakta olan tek kullanımlık steril medikal ürünlerdir.

Modern tıbbın gereklerine hizmet etmek ve sağlık sektöründe standartların daha da yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla kurulmuş olan 3Teks Medikal Tekstil dünya standartlarında üretilen tek kullanımlık medikal ürünleri ile medikal sektörüne hizmet vermektedir.

Temizlik, titizlik ve takip ilkeleri ile yola çıkmış olan 3Teks Medikal Tekstil, modern tıbbın gereği olan steril tek kullanımlık tıbbi örtü, önlük, örtü ve kılıf gruplarını sürekli olarak geliştirmekte, yenilemektedir.

Batı da yaygın olarak kullanılan tek kullanımlık ürünler ile Türkiye de sağlık sektöründeki kaliteyi arttırmayı, sağlık sektörü standartlarını daha ileri noktalara taşımayı operasyon sırası/sonrası enfeksiyon riskini minimuma indirmeyi misyon edinmiş olan 3Teks Medikal Tekstil tek kullanımlık Steril & Non-Steril ürünlerin kullanımını yaygınlaştırmayı ve sektörde yenilikçi, dinamik bir yapı ile lider olmayı vizyonu olarak ortaya koymuştur.

Kalite ve hijyenden ödün vermeden dünya standartlarında, steril koşullarda üretim yapan 3Teks Medikal Tekstil müşteri odaklı çalışmayı ilke haline getirmiştir.

Dokumasız (Non-woven) kumaşlar ile medikal kullanım için özel üretim yapan 3Teks Medikal Tekstil dünyada güven sağlamış akredite bir kuruluş olan KIWA tarafından belgelendirilmiştir. Belgelerimiz EC Sertifikası (CE 1984), Kalite Yönetim Sistem Belgesi (EN ISO 13485:2016), TSE Ürün Belgeleri (TSE (EN ISO 13795+A1).

Ürünlerin sterilizasyonunda Etilen Oksit sterilizasyonun yanında müşterilerimizin isteği doğrultusunda diğer sterilizasyon yöntemlerine göre daha üstün ve etkili olan Gama sterilizasyon tekniğini de kullanan 3Teks Medikal Tekstil bu konuda Türkiye de bir ilke imza atarak sektöründe öncü olma niyetini bir kere daha sergilemiştir.